واژگان زبان انگلیسی (English vocabulary lists)

واژگان زبان انگلیسی

زبان انگلیسی دارای حجم وسیعی از واژگان است که تعداد آن حدود 250000 وازه خاص تخمین زده می‌شود. سه برابر این میزان هم معانی لغات وجود دارد. با این‌حال اکثر معلمان زبان انگلیسی به شما خواهند گفت که اگر 3000 لغت مرسوم که بیشترین استفاده را دارند به‌خوبی بلد باشید، می‌توانید به‌راحتی بین 90 الی 95 درصد مکالمات، مجلات، کتاب‌ها، روزنامه‌ها و فیلم‌های انگلیسی را متوجه شوید. علاوه‌براین چنانچه این میزان از واژگان انگلیسی را بلد باشید، این توانایی را خواهید داشت که با استفاده از آنها و فهمی که از زبان انگلیسی به شما می‌دهند، لغات بیشتری را به مرور زمان یاد بگیرید و به گنجینه واژگان خود اضافه کنید.

مهم‌ترین نکته این است که در ابتدا لغات مناسب را یاد بگیرید. این به ‌شما کمک می‌کند تا بتوانید با استفاده از آنها به سرعت فهم خود را از زبان انگلیسی افزایش داده و بدون اتلاف وقت اندوخته لغات خود را افزایش دهید.

ابتدا رایج‌ترین لغات را بیاموزید

یکی از تاثیرگذارترین و مفیدترین روش‌ها برای اولویت‌بندی یادگیری واژگان انگلیسی، شروع کار با یادگیری آن دسته از لغاتی است که بیشتر از سایر لغات به‌کار می‌روند و رایج‌تر هستند. اگر در زبان انگلیسی مبتدی هستید، بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید. با این‌کار به لیست‌های کوتاهی از اسامی،افعال،صفات و قیدهای پرکاربرد دسترسی خواهید داشت که می‌تواند شروع خوبی برایتان باشد. از دیکشنری یا سایر منابع آنلاین هم برای چک کردن معانی لغاتی که نمی‌دانید بهره ببرید. فلش‌کارت‌ها، چه به‌صورت کاغذی و چه به‌صورت آنلاین هنوز هم یکی از موثرترین روش‌های یادگیری لغات محسوب می‌شوند.

*کلید موفقیت در حفظ لغات انگلیسی، تکرار و تمرین مستمر است*

 

A list of the 100 most common words in English

A list of the 50 most common nouns in English

A list of the 50 most common verbs in English

A list of the 50 most common adjectives in English

واژگان انگلیسی را به روشی منطقی بیاموزید

اگر همه لغات موجود در لیست‌های بالا را کاملا یاد گرفتید، می‌توانید یادگیری لغات پیچیده‌تر را با کلیک بر روی لینک‌های زیر آغاز کنید. یک شخص انگلیسی زبان، دارای دایره لغاتی شامل حدود 20 هزار واژه است. اما دانستن تنها 3 هزار لغت انگلیسی برای فهم اکثر مکالمات روزمره و حتی نوشتن به زبان انگلیسی کافی خواهد بود. تنها با این‌شرط که لیست صحیحی از لغات را یاد گرفته باشید.

لیست لغت‌هایی که در ادامه آورده شده است، براساس میزان تکرار و استفاده از لغات مرتب شده‌اند. بنابراین لغاتی مانند tiger, skirt و spaghetti را که در لیست‌های دیگر آورده می‌شوند نخواهید دید. دلیل آن این است که این‌گونه لغات آن‌قدر کاربردی و رایج نیستند. برای اینکه انگلیسی را سریع‌تر و بهینه‌تر بیاموزید، اول تمرکز خود را بر روی حفظ لغاتی بگذارید که از همه رایج‌تر و کاربردی‌تر هستند. واژگان انگلیسی را به‌صورت تصافی و بدون برنامه حفظ نکنید، چون امکان دارد لغاتی را حفظ کنید که بعدها هیچ استفاده‌ای از آن‌ها نکنید.

A list of the 1000 most common words in English

A list of the 3000 most common words in English

دیدگاهتان را بنویسید