آموزش شطرنج حرفه‌ای از گری کاسپاروف برای اولین بار در این سامانه منتشر می‌شود. در 22 سالگی، وی جوانترین قهرمان شطرنج جهان شد. او پس از غلبه بر کارپف توانست به این مقام دست یابد در حالی که بیش از بیست سال بر رقبای قوی خود پیروز شده است.

اکنون، گری آماده است تا استراتژی‌های شطرنج را که او را شش بار قهرمان جهان کرده است در میان بگذارد. از طریق دروس مفصل، از جمله گشودگی‌های مورد علاقه وی و تاکتیک‌های پیشرفته، باعث خواهد شد تا شما یک بازیگر قوی در عرصه شطرنج شوید.

 

معرفی مدرس

برای علاقه‌مندان به شطرنج، گری کاسپاروف نیازی به معرفی ندارد!

گری کاسپاروف استراتژی، تاکتیک و تئوری‌های خود را به صورت پیشرفته در 29 درس ویدیویی اختصاصی به شما یاد می‌دهد.

سرفصل‌ها

بخش 1 – اصول راهنمای شطرنج

کاسپاروفمبانی شطرنج کاسپاروف

بیاموزید که چطور قهرمان جهانی شطرنج فکر می‌کند وقتی گری اصول فلسفه شطرنج خود را به اشتراک می‌گذارد.

چگونه آنالیز کنیم

قهرمانان جهان با تجزیه و تحلیل بی‌رحمانه و بی امان صعود می‌کنند. بیاموزید که گری معتقد است بزرگترین خطرات پیش روی بازیکنان چیست.

دشواری فکری

گری در مورد پیروزی در سخت‌ترین دیدارهای حرفه‌ای خود صحبت می‌کند و همچنین اینکه چگونه وقتی در اشتباهاتش احساس درد جسمی کرد، بهبود یافت.

سفر گری

حتی وقتی گری بچه بود ، شماره 13 برای او معنی خاصی داشت. او در تحقق آن سرنوشت عددی و نیروهایی که سبک بازی مجرد او را شکل داده‌اند مشترک است.

کامپیوتر و شطرنج

نخستین شکست کاسپاروف از Deep Blue یک سیستم کامپیوتری شرکت IBM بود. او به این شکست نگاه می‌کند و به منافعی که رایانه‌ها در تمرینات شطرنج دارند، می‌پردازد.

بخش 2 – تاکتیک‌های شطرنج

آموزش شطرنجحملات مضاعف – قسمت 1

حمله مضاعف یک مفهوم ساده است که اغلب می‌تواند کشنده باشد. گری برای نشان دادن قدرت خود نمونه‌هایی زیبا را ارائه می‌دهد – و اینکه چگونه می‌توانید از خود دفاع کنید.

حملات مضاعف – قسمت 2

گری یک مطالعه عمیق از حمله دوگانه را ارائه می‌دهد تا به شما در گسترش این تکنیک کمک کند.

اسکواش

گری به قدرت هندسه اعتقاد دارد. از طریق این موقعیت‌ها، او نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید بهترین نتیجه را از مهره‌های خود بگیرید – حتی نقاط ضعف.

حملات لو رفته

از دست رفتن یک حمله کشف شده می تواند عواقب چشمگیری داشته باشد. نمونه‌های گری نشان می‌دهد که حتی بازیکنان برتر چگونه می‌توانند از این حرکت غافلگیرانه غافل شوند.

پین

همه پین‌ها مساوی ایجاد نمی‌شوند. درک اثربخشی آنها به معنای درک قدرت فلج کردن مهره‌های حریف خود است، به خصوص در بازی آخر.

انحراف / جذب

دفاع نیاز به هماهنگی دارد و دانستن چگونگی برهم زدن حریف خود بسیار مهم است. گری نشان می‌دهد که چگونه می‌توان هدف حریف را مشخص کرد و سپس راهی برای انتخاب نابود کردن آن هماهنگی دفاعی پیدا کرد.

دخالت

لحظه‌ای که مهره‌های حریف توانایی مقابله با تهدیدات را از دست می دهند، می‌توانید حمله خود را شروع کنید.

اضافه بار

مخرب‌ترین شکل اضافه بار وقتی است که یک مهره باید تهدیدهایی را که از جهات مختلف به وجود آمده است  تماشا کند. نمونه‌های گری شامل یک حرکت است که باعث شد حریف وی به معنای واقعی کلمه از صندلی خود پرش کند.

معاملات برنده

معاملات تجاری به معنای حذف ساده ارزش‌های برابر نیست. در بازی آخر، این می‌تواند یک مزیت تعیین کننده ایجاد کند – یا یک بازی را که ناامید به نظر می رسد ، ذخیره کند.

جایزه! تازگی مخفی

گری پس از شکست کارپف، بازی خود را تجزیه و تحلیل کرد و به تنوعی دست یافت که هرگز از آن استفاده نکرد.

بخش 3 – End Games

کیش و مات شطرنجEndgames – قسمت 1

در تجربه گری، بازی آخر هرگز به معنای پایان هیجان نیست. او خلوص و خلاقیت بازی آخر بازی – از جمله درام ، شانه و زنگ زوان را نشان می‌دهد.

Endgames – قسمت 2

گری دروس بازی‌های آخر بازی خود را با بازی‌های endame pawn، endgames rook، queen v. pawn — و البته نقش پادشاه ادامه می‌دهد. در حالی که ممکن است در بازی میانی کند و ضعیف به نظر برسد، یک پادشاه فعال در بازی آخر بازی بسیار مهم است.

Endgames – قسمت 3

گری معتقد است معجزات هنگامی اتفاق می‌افتد که می‌دانید چگونه آنها را خلق کنید. در حالی که بیشتر بازیکنان وقت خود را صرف باز کردن فرصت‌ها می‌کنند، می‌توانید با مطالعه امکانات غنی بازی‌های آخر بازی، معجزه تغییر بازی ایجاد کنید.

مطالعه موردی: Endgame

گری به بازی‌های آخر بازی پیاده و درامی که می‌توانند بسازند تمرکز دارد. اشتها برای زیبایی بازی آخر بازی یکی از بهترین راه‌های بهبود شطرنج شماست.

بخش 4 – گشایش‌ها

آموزش شطرنجگشایش‌ها – قسمت 1

گری به عنوان قهرمان شطرنج زیر 18 سال اتحاد جماهیر شوروی اتحادیه جماهیر شوروی و قهرمان زیر 20 سال جهان، e4 را به عنوان یک کودک بد اخلاق بازی کرد و با آن حرکت گیر افتاد. بیاموزید که چه زمان و چگونه او کارنامه خود را بزرگ کرد.

گشایش‌ها – قسمت 2

چه اتفاقی می‌افتد که حریف شما در باز کردن شما بازی کند؟ چگونه از نظر روانشناختی و استراتژیک یک افتضاح رضایت بخش پیدا می کنید؟ آیا چنین چیزی به عنوان توصیه جهانی افتتاحیه وجود دارد؟

گشایش‌ها – قسمت 3

او گشایش‌های رها شده را احیا کرد یک بانک اطلاعاتی از بیش از 20.000 حالت به وجود آورد؛ اما گری معتقد است که هنوز ایده‌های بیشتری وجود دارد.

مطالعه موردی – گشایش‌ها

گری در سال 1995 با ویشی آناند مقابله کرد. بحث شامل تجزیه و تحلیل یک اشتباه قاطع، حملات شدید، نقوش تاکتیکی و یک حرکت قدرتمند و در عین حال آرام است که در یک مرحله نادر از ابتدای بازی اتفاق افتاد.

بخش 5 – شطرنج همزمان

شطرنج همزمانسیمول

با کنترل زمان 30 دقیقه، تماشا کنید که گری سه بازیکن با رتبه های 1266 ، 1515 و 2103 را به‌دست آورد.

بازی جیسون

“شما چه کار دیگه‌ای می‌توانید انجام دهید؟” گری حرکات جیسون را تجزیه می‌کند و به سؤالات مربوط به آنچه رقیبش می‌توانست متفاوت انجام دهد، پاسخ می‌دهد.

بازی مولی

“به نظر می‌رسد که کل ارتش برای من آمده است.” بعد از باز شدن مولی با سیسیلی ، گری با یک حرکت آرام شمارشگر می‌کند. از آنجا، گری از طریق چگونگی ساخت مهره‌های خود صحبت می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه مولی می‌توانست چالش بیشتری را برای او ایجاد کند.

بازی دنیس

“نه، من آن خط را ندیدم.” گری خطی را بیان کرد که دنیس از آن خطا کرد و نشان می‌دهد که چگونه او بدون هیچ گونه تهدید واقعی، توهم حمله را ایجاد کرد.

بخش آخر دوره آموزش شطرنج حرفه‌ای– کلمات خداحافظی

  گری کاسپاروفبسته شدن

چه در خانه، چه در باشگاه و چه در مسابقات بازی می کنید، تغییرات در شطرنج بی حد و مرز است – و همینطور امکان برای بهبود بازی شما وجود دارد.

 

پرسش‌های متداول

تعداد جلسات و مدت دوره آموزش شطرنج حرفه‌ای چه میزان است؟

این دوره در قالب 29 جلسه و با طول زمانی 7 ساعت ارائه شده است.

ویدئوهای دوره آموزش شطرنج به چه صورت است؟

ویدئوها به زبان اصلی (انگلیسی) و بدون زیرنویس هستند. به همین خاطر، جهت استفاده از این دوره لازم است که در حد مقدماتی تا متوسط، مهارت شنیداری زبان انگلیسی را داشته باشید.

هزینه شرکت در دوره آموزش شطرنج چه میزان است؟

هزینه دورههزینه ثبت نام در دوره چه مقدار است؟

ثبت نام در این دوره به صورت آزاد 250 هزار تومان و برای اعضای سازمان بین المللی دانشگاهیان 60 هزار تومان است.

ثبت نامثبت نام از چه طریقی امکانپذیر است؟

با کلیک بر روی لینک زیر به صورت  آنلاین ثبت نام نمایید:

نظرات

متوسط امتیازات

0
250,000 تومان 60,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0